Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Na drobnostiach naozaj záleží! 10 maličkostí, ktoré totálne zmenia váš život

Na drobnostiach naozaj záleží! 10 maličkostí, ktoré totálne zmenia váš život
Chcete dobrý život? Máte to v rukách!

Cítite, že váš život potrebuje zmenu? Zmeňte týchto desať maličkostí a už nikdy nebudete žiť tak ako pred tým!

1 Čítajte etikety na potravinách

Je nesmierne dôležité vedieť, čo pravidelne dávate do svojho tela. Nie, poznať iba počet kálórií nestačí, výživová hodnota je dôležitejšia. Kým sa v tom človek zorientuje, chvíľu to zrejme potrvá, ale potom ho už nikdy neošmekne pekným obalom či reklamou žiadny výrobca potravín!

 

2 Chodievajte pešo

Pravidelná 30-minútová prechádza výrazne znižuje riziko srdcovo-cievnych problémov, mŕtvice, osteoporózy aj to, že budete trpieť na cukrovku druhého typu. Prechádzka navyše zlepšuje náladu a čistí hlavu. Nevynechajte žiadnu príležitosť ísť pešo!

Hviezdy bez mejkapu a retuše! Ktoré si trúfli na prirodzené fotky?

Zrátajte si to: Dátum narodenia rozhoduje o vašej postave

3 Držte potraviny v skrinke

Je dokázané, že keď máme potraviny len tak na linke, na stole alebo kdekoľvek inde po ruke, jeme oveľa viac, ako keď sú systematicky uložené v linke či potravinovej skrini. Za zatvorenými dvierkami.

 

4 Jedzte pri sporáku

Toto odporúčanie môže znieť na prvé počutie veľmi divne, keďže nás všade nabádajú, aby sme stolovali kultúrne a ako ľudia. Ibaže sa ukazuje, že keď jeme pri pekne prestretom stole, zjeme viac, ako keď sa postavíme k sporáku, naberieme si z hrnca na tanier a dáme si "na stojáka". Samozrejme, občasné príjemné rodinné večere za spoločným stolom sú stále žiaduce.

Viac sa usmievajte a menej sa sťažujte.

5 Každé ráno si usteľte posteľ

Je to veľmi jednoduchý zvyk, ktorý má však nesmierny význam pre život. Dodáva mu poriadok, disciplínu a je dokázané, že ľudia, ktorí si ráno upracú posteľ, sa potom v noci vyspia kvalitnejšie.

 

6 Menej sťažností, viacej smiechu

Keď sa dejú nepríjemné veci, človek ich nejako potrebujete dostať von. A tak sa sťažuje. A sťažuje. A sťažuje... Ibaže neustále sťažnosti, dokonca aj opakovanie tej istej nepríjemnej príhody pre rozdielnych poslucháčov, v nás vyrába pocit, že v našom živote je všetko na nič. Lepšia je opačná stratégia a pokiaľ je to čo len trochu možné, treba sa na nepríjemnosti zasmiať.

 

7 Nechce sa vám? Dajte tomu 20 minút!

Prísť domov z práce alebo zo školy a hneď sa vrhnúť na ďalšie povinnosti, to chce naozaj silnú sebadisciplínu. Veď človeku sa doslova žiada na chvíľu vypnúť, pozrieť si, čo nové je na sociálnych sieťach alebo jeden diel seriálu. Alebo si pospať. Môžete čokoľvek! No ak sa chcete dostať v živote ďalej ako šedý priemer, skúste stratégiu dvadsiatich minút. Bez ohľadu na to, ako sa vám (ne)chce, vydržte pri činnosti, na ktorú práve nemáte motiváciu 20 minút a potom uvidíte tie divy!

8 Vyrobte/urobte niečo pekné pre iných

Byť láskavý a kreatívny, to sú veci, ktoré z nás robia lepších ľudí. Tento pocit sa nedá len tak kúpiť, treba si ho naozaj "odrobiť": upiecť pre rodinu koláč, vlastnými rukami vyrobiť sviečku, rámik na fotku, uštrikovať sveter...

 

9 V posteli načas

Pravidelný spánkový režim a dostatok spánku sa prejavia na vašej nálade, energii, pleti, postave. Ponocovanie môže vyzerať lákavo, ale vy ani váš život už také ligotavé nebudú.

 

10 Zabudnite na minulosť

Trápiť sa minulými nepríjemnosťami, chybami či prešľapmi je naozaj zbytočné mrhanie časom, energiou aj chuťou do života. Čo sa stalo, už sa neodstane, je to minulosť a s dneškom nemá nič spoločné. Zakaždým, keď sa začnete sužovať niečím, čo už nemôžete zmeniť, choďte radšej na prechádzku. 

Čítajte viac o téme » Spánok, Pokojný spánok, Pokojný spánok, Krásy sveta

Autor: Lucia Čibenková

NEPREHLIADNITE
Snívalo sa vám o smrti blízkeho? Kúpte si tehotenský test!
Ste nočná sova alebo ranné vtáča? Váš chronotyp prezrádza aj sexuálne...
Sladké sníčky v lietadle alebo rušnej odletovej hale? Vieme, ako na to!
Vražedné ideály krásy: Neverili by ste, čo sa kedysi považovalo...
Sväté písmo opaľovania na pláži: Ak nedodržujete tieto body, koledujete si...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×