Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Bolia vás vlasy? Váš problém je reálny a určite o tom vie svoje aj Cara Delevingne

Bolia vás vlasy? Váš problém je reálny a určite o tom vie svoje aj Cara Delevingne
Cara Delevingne o tom rozhodne vie svoje.

Nie, nezošaleli ste. Bolesť vlasov má nie len svoje príčiny, ale aj riešenie.

 

Znie to síce čudne, no určite ste to už zažili. Bolesť vlasov je reálny problém, telo si z vás týmto čudným spôsobom nehodlá vystreliť. Obzvlášť vtedy, keď máte vlasy husté, zdravé, je ich veľa a nosíte ich často vypnuté alebo zapletené.

 

Príčinou tejto bolesti je v podstate zápal, ktorý vzniká z neprimeraného zaťaženia  krvných vlásočníc, ktoré zásobujú živinami vlasový folikul. Táto bolesť vzniká práve z toho a nezriedka môže viesť aj k bolestiam hlavy, ktorej príčinu nevedia zistiť ani lekári.

4 obrázky v galérii Drdoly sú praktické a krásne!

 Takto s ňou zatočíte:

 

1. Noste vlasy rozpustené: okrem toho, že je to pre opačné pohlavie oveľa príťažlivejšie, ako komplikované účesy, ktoré mužov nijako nefascinujú a považujú ich za stratu času- je to aj zdravšie. Časté vyčesávanie a zapletanie folikuly poškodzuje, oslabuje a môže viesť až k zníženiu kvality a vypadávaniu vlasov.

 

2. Dajte si prestávku v prehnanej starostlivosti: šampón, balzam, kondicionér, kúra, vosk, olej a potom ešte nejaký ten lak, tužidlo, žehlička? A čudujete sa? Keby ste takto „trápili“ ktorúkoľvek inú časť tela, tiež by vás na to upozornila bolesťou. Produkty, ktoré do vlasov dáte tiež niečo vážia a korienky vašich vlasov tú záťaž nebudú zvládať do nekonečna. Plus produkty obsahujú množstvo chemikálií. Pri vlasoch platí staré známe- menej je viac.

4 obrázky v galérii So starostlivosťou to nepreháňajte!

3. Umývajte pedantne, no nie príliš často: každé umývanie vlasov je zásah do ich prirodzeného pH a pH pokožky. Keď ste si zvykli umývať vlasy denne, robíte im medvediu službu. Striedmejšie umývanie sa odrazí na zlepšení zdravia vašej vlasovej pokožky aj vlasov samotných. Neustále dráždenie môže byť tiež príčinou zápalov, bolesti, lupín a dokonca seboreickej dermatitídy na pokožke hlavy. Keď už musíte, vsaďte buď na čistú vodu, alebo čo najjemnejšie neparfumované šampóny s jemným zložením. Keď vlasy odučíte od denného umývania, hlava vás bude svrbieť a bolieť menej a prestanú sa toľko mastiť.

4 obrázky v galérii Kto má umývanie vlasov rád?

Čítajte viac o téme » Vlasy a nechty, Lesklé a pružné vlasy, Vlasová starostlivosť, Krása a zdravie žien, Lesk

Autor: redakcia EVA

NEPREHLIADNITE
Šialený vianočný trend: Obočie ozdobené ako vianočný stromček vás vydesí!
Adriana Lima vie, ako na lesklú hrivu: Je jedno, akú masku na vlasy...
Viete si správne umývať vlasy? Väčšina žien to totiž robí úplne naopak!
Malé bábo sa stalo hitom internetu: Takéto vlásky ste ešte nevideli!
Kim Kardashian opäť ohuruje novým účesom: Ešte nikdy nemala takéto krátke...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×