Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Existujú zlozvyky, ktorými mužov vo všeobecnosti odpudzujeme: Je to aj váš prípad?

Existujú zlozvyky, ktorými mužov vo všeobecnosti odpudzujeme: Je to aj váš prípad?
Často nás na iných irituje presne to, čo cítime ako svoju vlastnú slabosť.

Niekedy je to naozaj len otázka vkusu. Sú však zlozvyky, ktorými brnkáme na nervy každému. A potom je tu aj všeobecne odpudzujúce správanie.

Môžeme celý život prežiť v nevedomosti a nadávať na svet, ktorý nás nechápe, môžeme na to prísť časom samy. A občas sa nájde dobrá duša, ktorá nám to povie do očí. Nestrieľajme posla, možno nám práve zachránil budúcnosť.

 

Čo odpudzuje mužov?

Minule som si prečítala, že mužov odpudzujú zimné huňaté kapce UGG. Ja také tiež nosím a zatiaľ nikto nenamietal. Iba môjmu ex prekážal môj sveter, vraj vyzerá ako deka,“ smeje sa novinárka Slávka, ale potom zvážnie: „Tiež mi povedal, že sa tvárim kyslo. Asi túžil po vysmiatej kvetinke v obtiahnutom svetríku, akú mal predo mnou. Viem, mám skôr chladný ako slniečkový výraz. No nedokážem sa usmievať na povel. Tak to potom s nami rýchlo išlo dolu vodou.

 

Opačnú skúsenosť má konzultantka Mirka: „Jeden z mojich frajerov sa so mnou rozišiel preto, že som bláznivá a málo reprezentatívna. Teraz má naozaj reprezentatívnu, krásnu ženu a tá ho nepustí do krčmy s nereprezentatívnymi kamošmi. Od iných frajerov som zase počula, že nemám nosiť roztrhané rifle, turecké gate, legíny, nalakované nechty, nafarbené vlasy. Takéto prísne inštrukcie na mňa účinkujú úplne opačne. Musím však priznať, že môj muž má rád dlhé vlasy, nefarbené a nevyžehlené. Tak si ich nefarbím, mám ich dlhé a žehlím si ich, len keď idem von sama,“ hovorí. 

3 obrázky v galérii Jeden z mojich frajerov sa so mnou rozišiel preto, že som bláznivá a málo reprezentatívna.

Do tretice postrehy od mužov:Neznášam, keď žena nosí slnečné okuliare, aj keď nesvieti slnko. Alebo sa so mnou baví tak, že si ich nechá a nevidím jej do očí. To je des,“ hovorí psychiater Peter. „Minulú zimu ma znechucovali inak pekné baby v brmbolcových čiapkach. Zjavne si mysleli, že čím väčší brmbolec, tým väčšia kočena. Uvidíme túto zimu,“ hovorí programátor Lukáš. „Spoľahlivo ma odradí žena, ktorá nevie, čo jej pristane. Nie každá je sexi v hipíckom oblečení z etnoobchodíka. Z kostolnej myši sa nestane sexi dračica, keď si na seba hodí krátky kožuštek, koženú minisukňu a pančuchy samodržky,“ hovorí zoológ Robo.

 

Môjmu mužovi vadí, že nedoťahujem uzávery a som bordelárka. Viem to a tiež mi to prekáža, niečo s tým aj robím,“ hovorí Mirka. A pokračuje: „Jeden spolubývajúci ma kritizoval, že keď chodím po byte, dupem. Ja som sa ofukovala, však som predsa bývalá tanečníčka a vznášam sa ľahko ako pierko. Spomenula som si na to, keď som začala bývať s terajším frajerom a ten mi tak po roku oznámil: Dupeš!

 

Problém je za hranicou

Mám kolegyňu, milú, schopnú babu, od ktorej všetci bočíme, lebo je hrozne oplzlá,“ hovorí manažérka Jana a vysvetľuje: „Kolega povie, poďme dokončiť rozhovor, a ona sa spýta, čo, ideš ma dokončiť? Nazdáva sa, že je to flirtovanie, že ju všetci žerú. Že je vtipná, keď vo všetkom nájde dvojzmysel. Áno, býva to aj vtipné, veď každý občas niečo vypustíme a zasmejeme sa, ale toto je akosi za čiarou. Ona vraví, že kto ju má rád, musí ju brať takú, aká je.“ Už päť rokov sa nikto taký nenašiel.

 

Mal som frajerku, s ktorou som sa musel rozísť, lebo mi stále hovorila, čo a ako robila. Prechádzala sa so mnou do neskorých hodín a točila len o sebe. Bolo to jediný raz, keď som si po rozchode s frajerkou vydýchol a povedal, že som šťastný,“ spomína Peter. 

3 obrázky v galérii Muži pri nás niekedy strácajú nervy.

Ako to zistiť?

Ak na sebe nenachádzate chyby, a predsa od vás ľudia bočia, požiadajte o spätnú väzbu osobu, ktorej dôverujete. Ak takto nechcete riskovať dobré priateľstvo, alebo také ani nemáte, skúste to zanalyzovať sama. Napíšte si zoznam vecí, ktoré vás otravujú na iných ľuďoch. Skúmajte, či aj vy niektorú z týchto čŕt nemáte. Často nás na iných rozčuľuje práve to, čo cítime ako slabosť aj u seba. Keď svoje slabosti odhalíte, zoraďte si ich od najľahšie kontrolovateľných po najťažšie a začnite tou najľahšou. 

 

 

Neľutujte sa

Mnohí ľudia sa dokážu vo svojej sebaľútosti, v tom pocite, že ich nikto nemá rád a osud im dáva jednu ranu za druhou, vyžívať. Lenže nešťastníkmi sa nechce nikto obklopovať. Najmä keď sa len sťažujú a odmietajú akékoľvek možnosti, ako sa zlepšiť.

 

 

Dodržiavajte slovo

Nedodržiavať sľuby je častá vlastnosť ľudí, ktorých nikto nemá rád. Lebo nedodržať sľub, to je ako povedať niekomu – nestojíš mi za to. Aj časté meškanie možno čítať ako odkaz – tvoj čas nie je taký dôležitý ako ten môj. Áno, život prináša rôzne zmeny a nie je to koniec sveta, ak niečo zrušíte alebo zmeškáte. Len to nerobte často a berte ohľad na toho druhého.

 

Počúvajte

Ak sa príliš rady počúvate, pre druhých je to otravné. Zatvorte ústa, nastražte uši. Namiesto ponúkania vlastných geniálnych riešení a rád sa pokúste zistiť, čo ten druhý naozaj cíti a čo chce.

 

Odložte mobil

Pozerať sa stále do mobilu, keď sa s vami niekto rozpráva, je ďalší spôsob, ako mu dávate najavo, že si ho vážite menej ako to, čo vám beží na displeji. Vieme, žena je schopná robiť viac vecí naraz. Váš autopilot je však lepší na varenie a štrikovanie ako na aktívne udržiavanie vzťahov.

 

Smejte sa!

Aj silený úsmev nám zlepší náladu a dokonca aj imunitný systém. Ak vám smiech nejde od srdca, dajte si medzi zuby ceruzku. Svaly sa dostanú do polohy ako pri úsmeve a do mozgu vyšlú signál, že sa radujete. Úsmev skrášľuje, uvoľňuje stres, otvára srdcia a náruče. Usmievať sa a byť hnusný súčasne je navyše veľmi ťažké.

Čítajte viac o téme » Pár, Vzťahy, Vzťahy v rodine, Dvojica, Vzťahy a sex

Autor: Elena Akácsová

NEPREHLIADNITE
Hádať sa je nevyhnuté a zdravé: Musíte to ale vedieť robiť poriadne!
Kde strávili svadobnú noc? William a Kate po svadbe porušili jednu vážnu...
Jedna z najhorších a pritom najbežnejších mužských vlastností: Máte aj vy...
Hviezdy vedia, čo chlap potrebuje: Znamenie vášho frajera vám prezradí, či...
Leto láske nepraje? Ďalší hviezdny rozchod, ktorý sme nečakali!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×