Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Chcete sa konečne dobre vyspať? Takto si zariaďte vašu spálňu podľa feng shui!

Chcete sa konečne dobre vyspať? Takto si zariaďte vašu spálňu podľa feng shui!
Kvalitný spánok zlepšuje zdravie.

Vraj až tretina dospelých nemá dostatok kvalitného spánku. Nevieme zaspať kvôli práci, hektickému životnému štýlu, rušivým elektronickým zariadeniam. Existuje veľa dôvodov, ktoré nám kradnú spánok. Jeho nedostatok si odnáša naše zdravie. A pritom stačí tak málo, aby ste si zo spálne spravili dokonalý spánkový wellness.

 

1. Stavte na modrú

Vyberte si studené farby. Najlepšia je modrá. Štúdia, ktorú uskutočnila spoločnosť Travelodge, potvrdila, že ľudia, ktorí spali v miestnosti s modrými doplnkami, mali najlepší nočný spánok. Nič ale nepokazíte ani žltou či zelenou.

 

2. Tmavé závesy

Svetlo nás prebúdza. Preto si zaobstarajte kvalitné žalúzie alebo tmavé závesy neprepúšťajúce svetlo, ktoré vytvoria pokojnú a temnú atmosféru ako stvorenú na spánok. Nezaberá? Skúste nočnú masku na oči, tá vyženie svetlo okamžite.

4 obrázky v galérii Skúste nočnú masku na oči, tá vyženie svetlo okamžite.

3. Rám a čelo postele

Princípy feng shui pokladajú za dobrú posteľ takú, čo má pevný rám a čelo, aby ste sa cítili bezpečne a pohodlne. Dobrou voľbou je drevené alebo čalúnené vysoké čelo postele.

 

4. Dostatok priestoru pod posteľou

Ďalším princípom feng shui je, že medzi lôžkom a podlahou by mal byť vzdušný priestor, ktorý umožňuje tok energie. Preto nepoužívajte priestor pod posteľou ako miesto na odkladanie nepotrebných vecí.

 

5. Správne miesto

Posteľ by nemala byť v jednej línii s dverami, ale mali by ste z nej vidieť na dvere.

4 obrázky v galérii Posteľ by nemala byť v jednej línii s dverami.

6. Poriadok musí byť

Rovnako ako kdekoľvek inde, zmätok a neporiadok vytvára presný opak pokoja a môže zvýšiť hladinu kortizolu (stresového hormónu) v krvi.

 

7. Zelená oáza

Rastliny zlepšujú kvalitu ovzdušia a pridávajú do miestnosti pokojný prvok. Zavlažovanie sa môže stať súčasťou vašej rannej alebo večernej rutiny a tento pravidelný rituál napovie vášmu mozgu, že je čas na spánok.

 

8. Tlmené svetlá

Jasné biele svetlo sa do spálne nehodí, oveľa lepšie sú žiarovky s nižším výkonom, tlmené osvetlenie alebo sviečky, samozrejme pod dohľadom.

4 obrázky v galérii Jasné biele svetlo sa do spálne nehodí.

9. Skúste jemný šum

Šum lesa alebo zvuky prírody - to všetko vysiela určitú frekvenciu zvuku, ktorá pomáha niektorým ľuďom zaspať. Mnoho z týchto zvukových možností je k dispozícii zadarmo online, takže všetko, čo budete potrebovať, je štýlový reproduktor.

 

10. Jemné prebúdzanie

Nie je to len o tom, ako idete spať, ale aj o tom, ako sa zobudíte. Vyskúšajte jemné prebudenie, napr. alarm východu slnka, ktorý napodobňuje prirodzené ranné svetlo a nastavenie budíka, ktoré používa tiché zvuky, ktoré sa postupne zosilňujú.

Čítajte viac o téme » Modré trendy , Pokojný spánok, Pokojný spánok, Spánok

Autor: redakcia EVA

NEPREHLIADNITE
Snívalo sa vám o smrti blízkeho? Kúpte si tehotenský test!
3 základné pravidlá street stylu: Móda so silným nábojom sexepílu!
Ste nočná sova alebo ranné vtáča? Váš chronotyp prezrádza aj sexuálne...
Skvelý štýl nie je len výsadou dospelých: Internet ovládli tieto detské...
Sladké sníčky v lietadle alebo rušnej odletovej hale? Vieme, ako na to!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×