Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Evelyn opäť šokuje: Tentoraz svojim zážitkom zo sauny

Evelyn opäť šokuje: Tentoraz svojim zážitkom zo sauny
Neviem byť ticho a potiť sa len tak, bezcieľne, ani minútu, tobôž nie 15 až 20.

Momentálne má síce plnú hlavu nových zážitkov, no na tento saunový určite dlho nezabudne. A vy sa dobre pobavíte.

 

Raz som si chcela po NÁROČNEJ LYŽOVAČKE (rozumej 2 hodiny v bufete a 30 minút na svahu) zohriať telo a vypotiť bufáčové jedielko + sladké čajíky. Išla som do nemenovaného wellness sveta na strednom Slovensku. Ja vlastne neznášam sauny. Príde mi to ako strašná nuda, neviem byť ticho a potiť sa len tak, bezcieľne, ani minútu, tobôž nie odporúčaných 15 až 20. Nuž ale sedkám si v parnej saune v plachte na vlhkých sedačkách z modrej mozaiky, premýšľam, ktoré typy kvasinkových ochorení môže asi tak v priebehu pár minút jedna žena dostať, a pozerám na starých exhibicionistov oproti sebe. Do tváre im nevidím, lebo hmla, ale zato vidím pánove ovisnuté príslušenstvo, lebo hmla nie je dostatočne silná. Pán je sebavedomý, alebo sa len miluje ukazovať s rozkročenými nohami, ach, kde tí starí chlapi berú to sebavedomie?! Po 3 minútach idem do ďalšej sauny a do ďalšej, oblejem sa vedierkom s ľadovou vodou a po 15 minútach mám obehnuté všetko.

 

Už-už som chcela vyjsť a vyčítať si, že sa mi asi naozaj neoplatí investovať do seba takýmto spôsobom, pretože ma to, jednoducho, nebaví a je mi teplo, nudiť sa v teple môžem aj doma zabalená v deke (pričom tam mám aspoň Netflix). Avšak pri odchode mi milá pani povedala, že o pár minút sa začína saunová show, že hádam neodídem pri takejto neopakovateľnej príležitosti!!! Tak si hovorím, že potrebujem prekonávať samu seba a zažívať nové veci, idem. Trochu váham, že čo môže vôbec znamenať slovné spojenie saunová show? Bude v tej saune lejzrová show? Bude tam vystupovať Eva Máziková, bude tombola?

Pri odchode mi milá pani povedala, že o pár minút sa začína saunová show!

Prišla som do plnej sauny a vopchala som sa medzi pánov do spodného radu (blízko východu, lebo som skúsenosťami podkutá a naučila som sa mať otvorené zadné vrátka). Vtom vošiel chlapec, jemne šmahnutý Mongolskom, so silným ruským prízvukom: z prvých pár viet som vyrozumela málo, ale usmieval sa tak, že mi bolo jedno, že nerozumiem. Zrejme chcel len sprostredkovať informáciu, že teda „saunová show sa začína“ a že budeme v teplote 65 stupňov, ktorú bude postupne zvyšovať. Ešteže sedím pri tých dverách, pomyslela som si.

 

Pätnásť ľudí v plachte za hranicou intímnej zóny sedí a čaká, čo táto seansa prinesie (poťažmo zoberie). Zrazu začala na celú saunu hučať ezoterická hudba spojená s technom, zrejme zremixovaná treťotriednym ukrajinským DJ-om. Okamžite som sa začala smiať, predsa len, pre človeka je to šok, slzy mi tiekli potokom, aj som sa hneď spotila. Saunový majster bral do rúk gule z ľadovej drviny a oznámil, že nám chce dať kúsok svojej pozitívnej energie. Kde si bol pred mesiacom chlapče? pýtam sa v duchu.

 

Lial vodu na rozhorúčené kamene a točil uterákmi tak, aby na nás šiel horúci vzduch. Potom nás obhadzoval ľadovou drvinou, ja som sa raz smiala, raz som tancovala plecami do rytmu a 15 minút prešlo ako nič. Po show sa nahý šupol do ľadového bazéna a ja som zhodnotila, že na malého polo Mongola to faaakt že nie je zlé, pričom som si všímala výhradne momenty, keď vychádzal z ľadovej vody. Naozaj pekný zážitok.

Čítajte viac o téme » Krásny život, Život, Krása a zdravie žien, Žena, Život po tridsiatke

Autor: Evelyn

NEPREHLIADNITE
Obetavé, silné a krásne: Aj také sú prvé finalistky súťaže KiK Tvár roka!
Známa módna návrhárka má pre Slovenky jeden odkaz!
Ľudia s modrými očami majú jednu vec spoločnú: Platí to aj na vás?
Spávate v nohavičkách? Ak myslíte na vlastné zdravie, mali by ste ich...
Chcete žiť dlhší a šťastnejší život? Zaraďte týchto 5 zvykov do vašej...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×