Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Ako nájsť perfektnú zhodu? Vyberte si dokonalý make-up podľa podtónu pleti!

Ako nájsť perfektnú zhodu? Vyberte si dokonalý make-up podľa podtónu pleti!
L'Oréal Paris

Koľkokrát sa vám stalo, že ste stáli dlhé minúty v drogérii a bezradne sa snažili nájsť ten správny odtieň make-upu? Problém môže byť v tom, že nepoznáte svoj podtón pleti - farebný nádych, ktorý ovplyvňuje to, ako prirodzene make-up na vašej tvári vyzerá.

 

Nezáleží len na tom, či je vaša pleť svetlejšia alebo tmavšia, ale dôležitú úlohu pri výbere make-upu hrá jej farebný podtón. Ten závisí od množstva a farebnej kombinácii pigmentov v pokožke. Na rozdiel od farby pleti sa nemení a zostáva rovnaký a to či sme opálené alebo je naša tvár cez zimu vyblednutá. Existujú tri rôzne podtóny pleti: studený, neutrálny a teplý.


 

Ženy so studeným podtónom pleti majú väčšinou veľmi svetlé alebo naopak veľmi tmavé až čierne vlasy, ich pleť má ružový nádych a je spravidla veľmi svetlá. Teplý podtón pleti býva často spojený s výraznou prírodnou farbou vlasov ako je čokoládovo hnedá, ryšavá, medová alebo sýto čierna a pleť má žlto-zlatý odtieň. Presne medzi teplým a studeným stojí neutrálny podtón pleti, ktorý majú ženy, ktorých prirodzená farba vlasov je typicky niekde medzi tmavou blond a stredne hnedú a v ich tvári neprevažuje žiadny nádych, ani do ružova, ani do žlta. 

4 obrázky v galérii L'Oréal Paris

Na určenie správneho podtónu pleti existuje hneď niekoľko metód, ako je napríklad prikladanie bieleho papiera cez jednu polovicu tváre, ktorý vám pomôže ľahšie odhaliť jej ružové alebo žlté nádychy. Ďalej môžete vyskúšať rozlíšenie podtónu na základe šperkov - zlatá farba pristane v zásade viac ženám s teplým podtónom, strieborná sadne viac k studenému podtónu. Pokiaľ chcete svoju perfektnú zhodu nájsť čo najjednoduchším a navyše zábavným spôsobom, pozrite sa na web L'Oréal Paris a vypočujte si príbeh hľadania podtónu od ambasádoriek projektu, ktorými sú Monika Koblížková, Katarína Štumpfová Jakeš a ďalších osem výnimočných žien“. Tie všetky našli svoj podtón a zamilovali si zjednocujúci a zdokonaľujúci make-up True Match. 

4 obrázky v galérii L'Oréal Paris


True Match make-up od L'Oréal Paris je revolučný make-up, ktorý zohľadňuje nielen tón, ale aj podtón pleti a vďaka tomu zaistí skutočne dokonalý vzhľad. Vďaka patentovanej technológii špeciálnych mikro pigmentov dokonale splynie s pleťou pre dosiahnutie perfektne prirodzeného líčenia. Nové zloženie spája štyri vzácne oleje a ďalej vitamíny E a B5, vďaka ktorým bude nanášanie make-upu jednoduché a rovnomerné, pleť zostáva hydratovaná po dobu až 24 hodín. Make-up True Match ponúka 10 odtieňov v neutrálnych, teplých a studených podtónoch pre dokonalé splynutie s vašou pleťou, pretože vy za to stojíte!

4 obrázky v galérii L'Oréal Paris

Čítajte viac o téme » Špičkové kozmetické výrobky, Kozmetika

Autor: redakcia EVA

NEPREHLIADNITE
Šťavnaté pery po celý deň
Minerály z Mŕtveho mora vo Vašej kúpeľni
Mejkap z nich spravil iné osoby: Ženy zdieľajú fotky PRED a PO nalíčení,...
Takto vonia Meghan Markle: Najobľúbenejšie parfumy vojvodkyne zo Sussexu!
Plátky plné krásy!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×