Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Rýchle a lacné beauty procedúry, ktoré nevyšli: Nenaleťte a nezhumpľujte sa aj vy!

Rýchle a lacné beauty procedúry, ktoré nevyšli: Nenaleťte a nezhumpľujte sa aj vy!
Ak sa vám čokoľvek na salóne nezdá, slušne poďakujte a odíďte.

Pri plnom vedomí skáčeme šípky do procedúr, ktorých strohý opis laikovi veľa nepovie. Chceme byť pevnejšie, vlasatejšie, štíhlejšie, krajšie... Treba však vedieť, čo a ako, aby sme neskončili zle.

Už nepadajú, už nie sú

Dostala som vysnívaný poukaz na melír a záverečnú starostlivosť proti vypadávaniu vlasov. Keby som tak vedela, že dlho nijakú potrebovať nebudem. V salóne pracovali s absolútne revolučnou novinkou. Moje nadšenie narastalo, modelky v katalógu, ktoré mali po, vyzerali fantasticky. Mierne ma rušilo, že som bola na rade až štvrtá, napriek tomu, že som bola objednaná. Ale čo už. Majú natrieskané, asi sú dobrí... Proces sa začal. Poznáte ten pocit úzkosti, keď cítite, že niečo nepostupuje podľa plánu? A keď vám bledá ako stena skladá z hlavy fólie plné vašich odpálených vlasov a volá staršiu kolegyňu? Nech by zavolala aj Copperfielda, vlasy boli v ťahu. Veľká, naozaj veľká väčšina z nich. Po lícach sa mi kotúľali slzy ako hrachy a keď som ako bolestné od salónu dostala drahý šampón a kondicionér, rozrevala som sa nahlas.

3 obrázky v galérii Poznáte ten pocit úzkosti, keď cítite, že niečo nepostupuje podľa plánu?

Hokejky forever

"Všetci mi hovorili: ´Timi, nechoď k tej panej a do toho salónu a v tej krajine.´ Šla som. Keby som si bola vtedy vygooglila ´pokazené obočká´, nepriblížila by som sa k tej ihle ani na sto metrov. Nevedela som, že nie je ihla ako ihla, už vôbec nie farba ako farba. Kozmetička mi obočie poctivo natetovala v trojhodinovej seanse, počas ktorej som skoro umrela. Keď obschlo a opadalo, zistila som, že je hranaté, krivé a smiešne a hrozné. Tvrdila, že sa to stiahne. Počkala som teda dva mesiace, a keď vyzeralo tak isto, začala sa predo mnou zatajovať. Odvtedy som podstúpila asi desať korekcií. Problém je v tom, že hviezda mi to vytetovala permanentnou ‚basistickou’ modrou farbou v najhlbších štruktúrach pokožky a tá farba bude prerážať naveky. Korekcia krycou farbou funguje asi ako mejkap a vydrží zhruba rok, potom zase zmodrie. Neexistuje spôsob, ktorý by tú modrú odtiaľ dostal. Jedine laser, ale s tým by išlo aj obočie. A ak si mám vybrať, radšej modré ako žiadne...

3 obrázky v galérii "Všetci mi hovorili: ´Timi, nechoď k tej panej a do toho salónu a v tej krajine.´ Šla som.

Za dve hoďky sexi ritky

O mojich komplexoch z vypasených stehien, ktoré vzdorovali všetkým diétam a cvičeniam, mama vedela. V dobrej viere mi kúpila poukážku na moderné prístrojové ošetrenie, ktoré vraj spoľahlivo rozpustí tuk, ten sa zmetabolizuje a vycikám ho. Vybrala som sa do salónu. Mierne ma zarazilo, keď som zbadala tmavý kumbál s kójami oddelenými sprchovými závesmi. No čo, hlavne, že ten stroj majú dobrý. Hlavice hľadali, nejaký Milan ich zobral vyčistiť! Hlavice ako zázrakom doputovali v igelitke po pol hodine. Asi nevyčistené. A peklo sa začalo. Vec vrčala, sala a brnela. Pani tvrdila, že je to normálne. Mne neprišlo normálne, že mi stehná derú z kože, že pália a chytajú bordovú farbu. Keď sa peklo skončilo, skúšala mi pani ubolené končatiny opásať krajčírskym metrom. Po chvíli sa poškrabkala po čele a povedala: ´No to nie je možné...´ Výsledkom boli podliatiny, ktoré mi na stehnách svietili ešte tri týždne. Namiesto sukničiek som nosila sťahujúca pančuchy, aby sa roztrhané cievky aspoň trocha spamätali. Strie nezmizli už nikdy...

 

Šmirgeľ na čarodejnice

Diamantová mikrodermabrázia kúpená po zľave... Jediné pohodlné na tom celom bolo, že som to kúpila cez internet a nezdvihla zadok zo stoličky. Na číslo z poukazu som sa nevedela dovolať týždeň,“ sťažuje sa nemenovaná kolegyňa. Keď sa to podarilo, z čakárne spomedzi desiatich ďalších čakateliek si ma vyžrebovala milá duša a PORIADNO a MOCNE pritlačila hlavicu so slovami: ´Vás poznám, vy ste z toho časopisu, anjelik, tak vám to urobím poriadne.´ A urobila. Šrámy na tele i duši som mala dobrý týždeň.

Pre istotu pridávame ešte pravidlá skrášľovania:

  1. Každú procedúru si vopred dobre premyslite. Prečítajte si skúsenosti tých, čo ju absolvovali, zistite si referencie na salón, do ktorého sa chystáte. Nepúšťajte sa do toho bez rozmyslenia.
  2. Pred ošetrením absolvujte konzultáciu. Hoci sa za ňu väčšinou platí, pomôže vám vyhnúť sa alergickým reakciám a oveľa horším komplikáciám, ktoré by mohli nastať, keby ste neboli informovaná vy alebo dermatológ či kozmetička, ktorá ošetrenie vykonáva.
  3. Pri prístrojových ošetreniach si vždy overte, či ich môžete podstúpiť, keď beriete určité druhy liekov. Pozor si dávajte pri antibiotikách, ďalej keď máte menštruáciu (pokožka býva citlivejšia), ste tehotná či trpíte nejakým kožným problémom, hoci sa vyskytuje mimo ošetrovanej lokality.
  4. Niektoré ošetrenia sú kontraindikované, ak máte poruchy zrážanlivosti krvi či diabetes, ktorý komplikuje hojenie po zákroku.
  5. Väčšina ošetrení sa neznáša so slnkom a soláriami. Pokožka býva po ošetreniach nechránená, zbavená odumretých buniek a prirodzených filtrov. Preto je veľmi citlivá na spálenie, pigmentácie, škvrny, ekzémy.
  6. Ak sa vám čokoľvek na salóne nezdá, slušne poďakujte a odíďte. Hygiena a kvalifikovaný personál, ktorý nemlčí pri vašich otázkach, je podmienkou.
Čítajte viac o téme » Krásny život, Beauty, Život, Žena, Krása a zdravie žien, Beauty tipy, Tipy a triky, Sebavedomá a úspešná, Život po tridsiatke, Krásy sveta

Autor: Martina Koprušáková

NEPREHLIADNITE
Podrobný rozvrh, ako správne piť: Máte problémy s váhou? Určite...
Smrdia vám topánky? 4 domáce recepty, ktoré okamžite odstránia zápach
Toto sú najlepšie odličovače: Vsaďte na prírodný olej a fytoterapiu!
Retro kúsok? Zabudnite! Plisované sukne hlásia veľkolepý návrat!
Najnechutnejšie beauty tipy celebrít: Tieto radšej nikdy neskúšajte!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×