Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Toto vyšetrenie vám môže zachrániť život!

Toto vyšetrenie vám môže zachrániť život!
Každý rok by sme mali absolvovať gynekologické vyšetrenie!

Pravidelne chodíme na nechty, ku kaderníčke, starostlivo servisujeme svoje auto, ale svojmu zdraviu často nevenujeme ani zlomok tejto pozornosti. Kedy ste boli naposledy na prehliadke u gynekológa?

 

Je vôbec v roku 2018 potrebné písať o dôležitosti gynekologickej prehliadky? Zdá sa že je, pretože štatistika Sloveniek je zúfalá: vraj len 20 percent z nás chodí na preventívku poctivo a pravidelne. V porovnaní so zahraničnými 70 percentami je to smutné číslo.

 

Jasné, vieme, veď vám nič nie je, nič nebolí, ste mladé a krásne. Lenže presne takto sa začínali všetky príbehy, kedy ženy podcenili jednoduché vyšetrenie a skončilo sa to vážnymi ochoreniami.

 

Výskumy ukázali, že pri rakovine krčka maternice sú rizikové všetky ženy vo veku od 25 do 65 rokov. Preto by sme mali každý rok absolvovať gynekologické vyšetrenie a aspoň raz za dva roky sa podrobiť aj cytologickému vyšetreniu. „Dôraz je na slove prevencia,“ potvrdzuje Bc. Ingrida Zapletalová zo súkromnej polikliniky Mediconet. „Preventívna gynekologická prehliadka je komplexné gynekologické vyšetrenie, ktoré je zamerané na zisťovanie a včasnú diagnostiku organických  a funkčných porúch ženských pohlavných orgánov. Okrem´bežnej´ cytológie u nás používame aj LBC (Liquid Based Cytology) metódu. Je to metodika, ktorá má na rozdiel od ´bežnej´ cytológie aj nadstavbové vyšetrenia ako je stanovenie vysokorizikových typov HPV a tiež stanovenie proliferačnej aktivity buniek, čo vlastne znamená to, či táto bunka má, alebo nemá rastový potenciál nádorovej bunky.“ Samotné vyšetrenie je síce hradené zdravotnou poisťovňou, avšak použitie špeciálneho odberového materiálu, odberovej nádobky a prístrojové spracovanie LBC poisťovňa nehradí. Infekcia HPV je v súčasnosti najčastejšou sexuálne prenosnou infekciou. Za život sa s ňou stretne až 80 percent z nás, väčšinou sa s infekciou organizmus vyrovná, ale ak nie, môže dôjsť k rozvoju rôznych ochorení vrátane rakoviny.

Výskumy ukázali, že pri rakovine krčka maternice sú rizikové všetky ženy vo veku od 25 do 65 rokov.

Kým rakovinu prsníka si môžeme v značnej miere odhaliť aj samovyšetrením, rakovinu krčka maternice odhalí jedine kvalitná preventívna prehliadka u lekára. Miesto vo vašom kalendári by preto mala mať každý rok. Neodďaľujte, neignorujte, naozaj sa to neoplatí. „U nás ju môžete absolvovať v krásnom príjemnom prostredí ako doma vo vašej obývačke,“ usmieva sa Ingrida Zapletalová (www.mediconet.sk). „Navyše naši lekári používajú nový a moderný gynekologický ultrazvuk, ktorý bol nedávno zakúpený, aby poskytoval čo najpresnejší výsledok z vyšetrenia. Taktiež budúce mamičky u nás môžu absolvovať okrem všetkých štandardných vyšetrení a odberov aj Trisomy test - neinvazívne skríningové vyšetrenie z krvi, ktoré dokáže s veľkou presnosťou vylúčiť prítomnosť chromozómových porúch (trizómií) plodu už od 12. týždňa tehotenstva. Jedná sa o Downov syndróm, Edwardsov syndróm, Patauov syndróm a taktiež pohlavie bábätka. Neskôr mamičky nemusia mať strach zo ´zháňania´ pediatra, lebo aj toho máme u nás, všetko pod jednou strechou.“

 

PREČÍTAJTE SI:

Na tieto škandály svet len tak ľahko nezabudne: Celebrity, ktoré si poriadne poškvrnili svoju povesť!

Naozajstní priatelia: Tieto 3 znamenia budú vašou oporou v dobrom aj zlom!

Bez príprav to nepôjde: Takto zažijete nezabudnuteľný sex na dovolenke!

Čítajte viac o téme » Materstvo, Krása a zdravie žien, Intímne zdravie, Žena, Tipy a triky

Autor: redakcia EVA

NEPREHLIADNITE
Dámske jazdy KEDYSI a DNES: Ak takto vyzerajú aj tie vaše, ste už...
Najnechutnejšie beauty tipy celebrít: Tieto radšej nikdy neskúšajte!
Doktor Internet: Tie najväčšie "dobre mienené" nonsensy, ktoré vám len...
Namiesto lekárne choďte na lúku: Na liečivé účinky byliniek sa vždy dalo...
Spávate v nohavičkách? Ak myslíte na vlastné zdravie, mali by ste ich...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×